جامعه سالم ، آماده در برابر تهدیدات نوین                پدافند غیرعامل ، افزایش بازدارندگی در سایه حماسه حسینی                سال 1400: سال تولید ، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها                

فراخوان ‏فراخوان طرح های پژوهشی

مورد نیاز جهت اجرای طرح ارتقای شایستگی های حرفه ای دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاهی با رویکرد رفع نیاز بازار کار به نیروی متخصص

 

امروزه موضوع "اشتغال دانش آموختگان دانشگاهی"، به یکی از مسائل مهم ملی تبدیل شده است. در این راستا و با توجه به تاکیدات ریاست محترم جمهورمبنی بر اهمیت  موضوع اشتغال و به ویژه اشتغال دانش آموختگان در برنامه ششم توسعه به عنوان موضوع خاص، و بنا به دستور وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی، موضوع در دستور کار قرار گرفت و با تشکیل ۱۴ کمیته تخصصی طرح "ارتقاء شایستگی های حرفه‌ای دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاهی با رویکرد رفع نیاز بازار کار کشور به نیروی متخصص" در سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اجرا گردید. با توجه به اینکه افزایش مستمر نرخ بیکاری دانش آموختگان دانشگاهی، حاصل عوامل مختلفی در ابعاد اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی چه در سطح ملی و چه در سطح بین المللی است. بررسی هر یک از عوامل و ارائه راهکارهای مؤثر با هدف استفاده بهینه از ظرفیت های ملی و بین المللی از جمله اولویت های این طرح بوده است.

طرح مذکور در تاریخ ۰۳/۰۹/۹۳ در "شورای عالی اشتغال" مطرح و کلیات آن مورد تصویب قرار گرفت. به منظور استفاده از ظرفیت متخصصان کلیه بخش های اقتصادی و آموزشی کشور، سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور نسبت به تهیه فهرست عناوین طرح های پژوهشی مورد نیاز و مرتبط اقدام نموده است که به پیوست ارایه می گردد.

 

علاقمندان اعم از اساتید و هیئت های علمی دانشگاه ها، پژوهشگران، دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی می‌توانند برای انجام پژوهش های مستقل و یا مورد تصویب دستگاه های اجرایی و مراکز علمی و پژوهشی و نیز پایان‌نامه‌های دانشجویی، این عناوین را انتخاب نمایند. لازم به ذکر است سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تلاش خواهد نمود جهت تامین منابع و یا اطلاعات مورد نیاز و نیز درج پژوهش های انجام شده در نشریات و فصلنامه های علمی خود مساعدت نماید. علاقمندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تماس ۸۲-۳۲۲۴۰۶۷۲-۰۱۷ داخلی ۲۰۵ یا ۲۲۵ تماس حاصل نمایند.

 کلید واژه ها :


تعداد بازدید این صفحه :‌1


: عبارت جستجو
کاربر میهمان ، خوش آمدید
دوشنبه 5 مهر سال 1400
مصادف با 1443/02/19 هجری قمری
مصادف با 2021/09/27 میلادی

: مناسبت امروز
- شکست حصر آبادان در عملیات ثامن الائمه
اهمیت آموزش های مجازی در مهارت آموزی به چه میزان است ؟


ثبت نظر
تاثیر حذف مالیات آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای بر کیفیت آموزش آنها به چه میزان بوده است ؟


ثبت نظر